PŘEDNÁŠKA | Ochrana veřejně přístupných budov před kriminalitou a teroristickými útoky

Zveme Vás na přednášku na téma Ochrana veřejně přístupných budov před kriminalitou a teroristickými útoky.

V současnosti, je čím dál tím více potřebné zajistit ochranu veřejně přístupných  budov a prostorů, a to nejenom vůči běžné formě kriminality a jiné protispolečenské činnosti, ale i před různou formou teroristických útoků, kde osoby nacházející se v těchto prostorech představují tzv. měkké cíle. Zároveň taková budova (např. zdravotnické zařízení, dopravní terminál, ministerstvo) může být součástí kritické infrastruktury, kde je potřebné v případě mimořádné události nebo bezpečnostního incidentu zajistit poskytování základní služby provozovatele. Přednáška se zaměřuje na možnosti ochrany veřejně přístupných budov technickými prostředky a prostřednictvím designu budovy, z pohledu prevence kriminality, ochrany měkkých cílů, a také ochrany kritických služeb státu.

Kdy a kde:

Přednáška se bude konat příští úterý 30.4. od 17:00 do 19:00 v posluchárně C-223 na FSv ČVUT.

Přednášející:

prof. Ing. Tomáš Loveček, PhD. (Žilinská univerzitě v Žiline, Fakulta bezpečnostného inžinierstva, Katedra bezpečnostného manažmentu)

O přednášejícím:

Vo svojej vedecko-výskumnej a pedagogickej činnosti sa zaoberá problematikou projektovania a hodnotenia systémov ochrany objektov a problematikou riadenia informačnej bezpečnosti. Významným faktorom uznania jeho vedeckej odbornosti je aj dlhoročná spolupráca s orgánmi štátnej správy a samosprávy na úseku bezpečnosti a krízového riadenia.

Riešil rad rezortných výskumných úloh hlavne pre Národný bezpečnostný úrad SR (napr. Zásady a princípy analýzy rizík v oblasti fyzickej a objektovej bezpečnosti), ale aj pre podnikateľské subjekty (napr. Stredoslovenská energetika, a. s.: Štúdia zraniteľnosti a ochrany spoločnosti, Dopravný podnik hl. mesta Prahy: Štúdia dispečerského riadenia bezpečnosti). Jeho výskumná činnosť je daná aj osobnou účasťou na vedeckých a vývojových úlohách Úradu jadrového dozoru, v kontexte politiky fyzickej ochrany jadrových materiálov a jadrových zariadení International Atomic Energy in Austria. Bol odborným garantom pracovnej skupiny Ministerstva vnútra SR, cieľom ktorej bolo vytvoriť štandardy fyzickej a objektovej bezpečnosti prvkov kritickej infraštruktúry v sektore Energetiky a priemysel. Od roku 2002 spracoval rádovo desiatky bezpečnostných projektov a bezpečnostnej dokumentácie na zabezpečenie súladu s legislatívou zameranej na ochranu osobných údajov, bezpečnosť informačných systémov verejnej správy a kybernetickú bezpečnosť.