Akademičtí a vědečtí pracovníci FSv ČVUT v Praze věnující se požární bezpečnosti mohou nabídnout konzultační činnost, expertizní hodnocení nebo organizaci zkoušek v oblasti reakce na oheň stavebních výrobků, požární odolnosti konstrukcí, požárního inženýrství, dynamiky požáru nebo evakuace.
Laboratorní vybavení:
Aktivně spolupracujeme ve výzkumné činnosti s požární laboratoří FireLAB UCEEB ČVUT v Praze. Laboratoř disponuje zařízením Room Corner Test (ISO 9705), který zajišťuje možnost provedený velkorozměrových experimentů. Zaměřuje se na požární scénáře v interiérových ale i exteriérových podmínkách. Součástí je také infračervená spektroskopie FT-IR, s kterou je možné zjišťovat toxicitu zplodin hoření.
Laboratoř dále disponuje pecí MiniFUR, kterou vyvinuli pracovníci požární laboratoře. Na návrhu pece se podíleli v rámci diplomových prací i studenti našeho požárního oboru. Pec MiniFUR slouží k předběžným středněrozměrovým zkouškám požární odolnosti (obdobně dle ČSN EN 1363-1). Pec je velmi využívaná průmyslem a nabízí snížení ekonomické náročnosti ve vývojové fázi především pro testování stropních a stěnových konstrukcí a prostupů konstrukcemi.
V laboratoři je ovšem možné zapálit vše, co se do ní vejde a za téměř jakýchkoliv podmínek a požárních scénářů.
Mezi hlavní aktivity týmu požární laboratoře patří výzkum a testování materiálů, konstrukcí a systémů, matematické modelování dynamiky požární, hašení a evakuace a konzultační a poradenská činnost v oblasti požárního inženýrství.
Vedoucí požární laboratoře: Ing. arch. Petr Hejtmánek, Ph.D.
Více o požární laboratoři FireLAB a jejím kompletním vybavení ZDE
Informační leták ZDE
Za obsah odpovídá: Ing. Daniela Šejnová Pitelková
České vysoké učení technické v Praze
Thákurova 7/2077, 166 29 Praha 6 – Dejvice
IČO: 68407700, DIČ: CZ68407700
Garant studijní specializace/programu
Požární bezpečnost staveb
Integrální bezpečnost staveb
prof. Ing. František Wald, CSc.
wald@fsv.cvut.cz
+420-22435-4757