Vedoucí: Ing. Hana Najmanová, Ph.D.
Student: Bc. Klára Velechová
Zhodnocení specifických podmínek evakuace osob z prostorů s vysokou koncentrací osob a sedadly v úzkých řadách. Práce zahrnuje podrobnou literární rešerši tématu (české i zahraniční studie) a zejména vlastní experimentální výzkum realizovaný ve spolupráci s Laboratoří zpracování obrazu (ImproLab) FIT ČVUT v Praze.
Vedoucí: Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Student: Bc. Václav Kobilík
Literární rešerše stavu vývoje jednotné evropské zkušební metodiky pro ověření šíření požáru po fasádách. CFD model v programu FDS. Analýza průběhu zkoušky v exteriéru a interiéru. Analýza středního a velkého účinku požáru pro velkorozměrovou zkoušky. Návaznost na sérii předchozích diplomových prací zaměřených na větrané fasádní systémy.
Vedoucí: doc. Ing. Vladimír Mózer, Ph.D.
Student: Bc. Milan Andrlík
Práce zahrnuje experimentální hodnocení poškození různých typů konstrukcí (ocel, beton, dřevo aj.) při tepelném namáhání požárem. V rámci práce bude realizována série experimentálních měření na zařízení MiniFUR, které simuluje požární pec v redukovaném měřítku. Cílem práce je získání dat pro potřeby zpětného vyhodnocování trvání a intenzity požáru na základě rozsahu poškození stavebních konstrukcí. Součásti práce je i literární rešerše a zpracování teoretických podkladů pro dané téma.
Vedoucí: doc. Ing. Vladimír Mózer, Ph.D.
Student: Bc. Lucie Pittermanová
Práce zahrnuje sérii experimentálních měření rozvoje požáru na zařizovacích předmětech pro hotelový pokoj. Cílem je stanovit klíčové parametry charakterizující fázi rozvoje požáru a zpracovat je do vhodné formy pro potřeby zjišťování příčin požáru a modelování požáru. Součásti práce je i literární rešerše a zpracování teoretických podkladů pro dané téma.
Vedoucí: Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek, Ph.D.
Student: Bc. Jan Štecher
Stále vyšší požadavky na úsporu energií v budovách se odrážejí v rostoucí tloušťce tepelné izolace na fasádě. Stále častěji se lze setkat se situací, že je třeba zateplit již zateplený objekt. Pokud je stávající ETICS bez porušení, jeho náhrada (demontáž a montáž nové mocnější vrstvy) je ekonomicky nevýhodná než dodatečné zateplení již zatepleného objektu. Tento způsob je definovaný v ČSN 73 0810, ale diskutuje se o aktualizaci. Cílem práce je rešerše použití dvojitého zateplení v zahraničí, možné způsoby provedení, matematický model vybraného detailu, účast a vyhodnocení velkorozměrové požární zkoušky.
Vedoucí: Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek, Ph.D.
Student: Bc. Kateřina Černá
Umístění odložených botníků, skříní, židlí, kočárků atd. v prostorách únikových cest podporuje v případě požáru jeho šíření a může zkomplikovat i protipožární zásah. Cílem práce je zisk požárně technických charakteristik hořlavých předmětů pro zjištění jejich rizikovosti. Součásti práce je i literární rešerše a zpracování teoretických podkladů pro dané téma.
Vedoucí: Ing. Ilona Koubková, Ph.D.
Student: Bc. Naděžda Andrýsová
Rešerše a analýza SSHZ v administrativních budovách se zaměřením na koncové prvky – sprinklerové hlavice.
Vedoucí: Ing. Ilona Koubková, Ph.D.
Student: Bc. Jan Lutovský
Rešerše a analýza SSHZ ve skladovacích prostorech se zaměřením na koncové prvky – sprinklerové hlavice v závislosti na výšce a typu uskladnění.
Vedoucí: Ing. Pavla Pechová, Ph.D.
Student: Bc. Valerie Komínková
Půjde o rozbor výstřikových charakteristik vodních sprinklerových hlavic na základě provedených zkoušek. Bude sledována závislost výstřikové charakteristiky na změně jednotlivých parametrů a podmínek. Z toho pak budou vyvozeny závislosti, které ovlivní výslednou výstřikovou charakteristiku zvolené sprinklerové hlavice v dané instalaci.
Vedoucí: Ing. Pavla Pechová, Ph.D.
Student: Bc. Josef Hajm
V rámci SEM by měl být vytvořen model v programu FDS přetlakově větrané chráněné únikové cesty a provedena simulace provozu vzduchotechniky. Hodnoty průtoků vzduchu budou převzaty z měření v minulém semestru od staršího kolegy. Na základě počítačového modelu a jeho výsledků při porovnání s naměřenými hodnotami pak v rámci diplomové práce bude provedena nová funkční zkouška přetlakového větrání v dané CHÚC. Pro měření průtoků vzduchu na vyústkách budou použity jiné, přesnější metody. Výstupy z počítačového modelu budou následně porovnány s naměřenými hodnotami.
Vedoucí: Ing. Radek Štefan, Ph.D.
Student: Bc. Pavel Hejduk
Vedoucí: Ing. Martin Benýšek, Ph.D.
Student: Bc. Helena Weiserová
Vedoucí: Ing. Martin Benýšek, Ph.D.
Student: Bc. Miroslav Hlaváček
Vedoucí: Ing. Roman Chylík
Student: Bc. Martin Hnyk
Vedoucí: Ing. Radek Štefan, Ph.D.
Student: Neobsazeno
Vedoucí: Ing. Josef Novák, Ph.D.
Student: Neobsazeno
Vedoucí: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: Bc. Dominik Štraus
Validace numerického modelu požáru pomocí dat z požární zkoušky v RCT a vodorovné peci, ověření vlivu vybraných parametrů požáru na odhořívání
Vedoucí: Ing. Lukáš Velebil, Ph.D.
Student: Bc. Jan Kačírek
Zhodnocení stávajícího stavu problematiky, numerický model, experimentální analýza prvků s využitím různých typů lepidel.
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: Neobsazeno
Shrnutí stávajícího stavu problematiky, seznámení s experimenty, materiálový model, definice únosnosti, analytické řešení, numerická simulace, numerický výpočtový model, studie citlivosti na parametry, vliv styčníků. Práce bude podpořena průmyslovým stipendiem katedry ocelových a dřevěných konstrukcí.
Vedoucí: Ing. Zdeněk Sokol, Ph.D.
Student: Bc. Radek Demjan
Chování nosných konstrukcí při vysokých teplotách: plošné konstrukce (vrstvené sklo), skleněné nosníky, hybridní konstrukce (ocelové nosníky se skleněnou stěnou), vliv teploty na únosnost, materiálové vlastnosti skla při vysokých teplotách. Rešerše literatury, numerický model.
Vedoucí: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: Bc. Kristýna Průšová
Shrnutí stávajícího stavu problematiky, seznámení s experimenty, materiálový model, výpočty pravděpodobnostního rozložení parametrů.
Vedoucí: Ing. Lukáš Velebil, Ph.D.
Student: Bc. Jana Koppová
Shrnutí stávajícího stavu problematiky, numerický model a experimentální analýzu dřevobetonové spřažené konstrukce.
Vedoucí: Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Student: Bc. Alžbeta Brindzová
Požární specifika chování větraných fasádních systémů s ohledem na vliv dutiny a hořlavost použitých výrobků. Rizika destrukce fasádních systémů v případě požáru. Rešerše materiálového a konstrukčního řešení požárních bariér. Umístění bariér na fasádě. Rešerše současného stavu vývoje jednotné evropské metodiky pro velkorozměrové zkoušky šíření požáru po fasádě. Případová studie – matematický CFD model účinnosti požární bariéry v programu FDS.
Vedoucí: Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek, Ph.D.
Student: Bc. Tomáš Vančura
Textilní beton (TRC) je zástupcem moderních kompozitních stavebních materiálů a skládá se z vysokohodnotného betonu a nekovových výztužných materiálů, nejčastěji v podobě technických textilií. Díky výborným mechanickým vlastnostem se stále více počítá s TRC v nosných konstrukcích. A v tomto případě je více než důležité věnovat se základním požárním charakteristikám TRC – reakci na oheň, příspěvku k intenzitě požáru apod. Cílem seminární a později diplomové práce je rešerše jednotlivých materiálových alternativ jednotlivých komponent a ověření PTCH vybraného kompozitu malorozměrovými požárními zkouškami.
Vedoucí: doc. Ing. Vladimír Mózer, Ph.D.
Student: Bc. Daniel Vimmr
Cílem práce je experimentálně vyhodnotit porušení elektrických kabelů za podmínek požáru a vyhodnotit projevy poruchových stavů pro potřeby zjišťování příčin požárů a jejich vyšetřování. Teoretická část práce se bude zabývat porušením elektrických kabelů při požárech a rovněž i vznikem požárů z důvodů poruch na elektrické instalaci. Praktická část bude zaměřena na identifikaci vhodného režimu tepelného namáhání kabelů, sestavení experimentálního zařízení, provedení experimentů na sérii kabelů a následné vyhodnocení a popis projevů poruchových stavů, např. mikroskopií. Výstupem práce budou podklady pro zjišťování příčin požárů a vyšetřování požárů, u kterých je jedním z faktorů porucha elektroinstalace.
Vedoucí: doc. Ing. Vladimír Mózer, Ph.D.
Student: Bc. Lenka Hadingerová
Cílem práce je experimentálně vyhodnotit vlastnosti – zejména toxicitu – zplodin hoření materiálů v běžných zařizovacích předmětech v budovách pro bydlení a ubytování. Teoretická část práce se bude zabývat toxicitou zplodin hoření a jejich tvorbou pro různé druhy materiálů a podmínky hoření. V experimentální části práce bude sestrojeno zařízení – smokebox – ve kterém se budou za určených podmínek přísunu vzduchu a množství paliva realizovat požární zkoušky. Množství kouře a tepla a skladba kouře bude analyzována prostřednictvím Room Corner Test a FTIR analyzátorů. Výstupem práce budou podklady pro zjišťování příčin požárů a vyšetřování požárů z pohledu toxicity a možného ohrožení osob v prostoru, zasahujícího personálu a vyšetřovatelů.
Vedoucí: Ing. Ilona Koubková, Ph.D.
Student: Bc. Ondřej Péč
Náplní bude v objektech skladovacího typu (velké skladovací haly, menší sklady) si připravit podklady pro návrh sprinklerového systému SHZ. Součástí seminární práce bude i počítačový model v programu FDS ve vhodně zvoleném prostoru. V návaznosti na seminární práci bude v rámci diplomové práce následovat vyřešení a projekt pro konkrétní skladovací prostor a dokončení modelu v FDS.
Vedoucí: Ing. Pavla Pechová, Ph.D.
Student: Bc. Lukáš Jordán
Náplní práce bude v domluveném objektu provést kouřovou zkoušku a ověřit větrání CHÚC. V navazující diplomové práci pak bude požadavek vytvořit počítačový model v programu FDS. Během zpracovávání seminární práce je doporučeno začít vytvářet i model v programu FDS a v diplomové práci pak tento model pouze doladit.
Vedoucí: Ing. Pavla Pechová, Ph.D.
Student: Bc. Kristýna Malá
Cílem seminární práce bude seznámit se s pokročilými možnostmi systému EPS. Především se zaměřením na nasávací hlásiče kouře a videodetekci požáru (způsoby rozpoznávání požáru/kouře v obrazu). Identifikovat problémy, které mohou vést k falešným poplachům příp. doporučit, jak by šly odstranit.
Vedoucí: Ing. Radek Štefan, Ph.D., Ing. Martin Benýšek, Ph.D.
Student: Bc. Martin Průcha
Příhradové panely, panely se vzduchovou mezerou apod., tepelně-technické charakteristiky, vlak, tunel, požár, model požáru, vliv požáru vlaku na konstrukce.
Vedoucí: Ing. Radek Štefan, Ph.D., Ing. Martin Benýšek, Ph.D.
Student: Bc. Monika Borůvková
CFD modely, dostupné softwary pro modelování požáru, parametrická studie, betonové konstrukce, požár, rychlost uvolňování tepla
Vedoucí: Ing. Radek Štefan, Ph.D., Ing. Martin Benýšek, Ph.D.
Student: Bc. Petr Čajan
Vedoucí: Ing. Radek Štefan, Ph.D., Ing. Martin Benýšek, Ph.D.
Student: Bc. Tereza Bělohradská
Požární odolnost konstrukcí, modelování požáru, rychlost uvolňování tepla, elektrovozidla, typy baterií, požáry elektrovozidel, vliv požáru elektrovozidel na konstrukce
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: Bc. Karel Treu
Shrnutí problematiky, experimentální práce, zónový model, diskrétní model, studie citlivosti, vyhodnocení
Vedoucí: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: Bc. Marie Křišťanová
Shrnutí problematiky, experimentální práce, zónový a numerický model
Vedoucí: Ing. Michal Netušil, Ph.D.
Student: Bc. Lenka Netušilová
Shrnutí problematiky, experimentální práce, analytický model, vliv uložení trapézového plechu na nosnou konstrukci, materiálové a konstrukční řešení střešního pláště
Vedoucí: Ing. Zdeněk Sokol, Ph.D.
Student: Bc. Thu Linh Hoang
Provedení experimentů se šroubovaným přípojem trapézového plechu za vysokých teplot (100-500 °C), vyhodnocení experimentů (tuhost, únosnost přípoje, způsob porušení), globální model střešního pláště s přípoji při požáru, model MKP (Ansys), určení sil působících na podpůrnou konstrukci
Vedoucí: Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Student: Bc. Michal Burian
Analýza požárních rizik větrané dutiny – vliv šířky geometrie větrané dutiny (šířky, výška, hloubka), vliv hořlavých materiálů ve fasádním systému, vliv požárních bariér, destrukce fasád. Srovnání normativních požárních požadavků v ČR s dostupnými požadavky v zahraničí. Případová studie – matematický CFD model v programu FDS, návrh metodiky pro požární experiment.
Vedoucí: Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Student: Bc. Markéta Šafránková
THistorické souvislosti vzniku kategorizace D1, D2 a D3. Kritická rešerše současné kategorizace DP1, DP2 a DP3 ve vztahu k soudobým materiálů, konstrukcím a technologiím výstavby činícím ve stavební praxi problémy z hlediska zatřízení. Srovnání kategorizace v ČR s dostupnými přístupy v zahraničí. Analýza dopadů v případě vypuštění kategorizace z české legislativní a normové základny včetně možností nahrazení této kategorizace.
Vedoucí: Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek, Ph.D.
Student: Bc. Eliška Vorlíčková
Při výstavbě dřevostaveb v ČR nejvíce zaznívá kritika na přílišnou přísnost požární legislativy. Ať už kvůli druhům konstrukce nebo kvůli požární otevřenosti. Základním cílem SEP/DP je komparace současné české požární legislativy se zahraničím: požární riziko, specifika a požadavky při výstavbě dřevostavby v České republice a zahraničí. Alespoň základní znalost cizích jazyků zcela nutná.
Vedoucí: Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek, Ph.D.
Student: Bc. Filip Tichava
Revidovaná norma ČSN 73 0810 z roku 2016 přinesla nové požadavky na kontaktní zateplování. Velká řevnivost mezi různými subjekty zainteresovanými v kontaktním zateplování tímto ale neutichla. Stále zaznívají hlasy, že jsou požadavky buď moc přísné, nebo naopak moc benevolentní. Cílem SEP/DP je spolupráce na tvorbě rozborového úkolu, v němž by se měly zhodnotit současný stav poznání ze zahraničí, výsledky provedených zkoušek, analýza HZS z reálných požárů apod. Alespoň základní znalost cizích jazyků zcela nutná.
Vedoucí: doc. Ing. Vladimír Mózer, Ph.D.
Student: Bc. Ondřej Bartoníček
Zpracování přehledu typů, komponentů a funkcionalit hlasových výstražných systémů. Přehled historického vývoje a současného stavu požadavků a specifikací hlasových výstražných systémů v požární ochraně. Porovnání domácích a zahraničních předpisů zabývajících se hlasovými výstražnými systémy v požární ochraně. Identifikace mezer v poznání a předpisech platných v ČR.
Vedoucí: doc. Ing. Vladimír Mózer, Ph.D.
Student: Bc. Adam Habětínek
Zpracování statistiky požárů elektromobilů v ČR, příp. zahraničí. Přehled požárních a „nepožárních“ předpisů aktuálně platných v ČR. Přehled vybraných požárních předpisů v zahraničí. Identifikace mezer v poznání a požadavcích. Konzultace se zainteresovanými stranami – projektanty PBS a zástupci HZS – poznatky z projekce a zásahové činnosti. Formulace doporučení ve vztahu k projekci garážových stání a nabíjecích stanic pro revizi technických norem.
Vedoucí: Ing. Pavla Pechová, Ph.D.
Student: Bc. Martin Kovář
V teoretické části zpracovat rešerši zaměřenou na požární bezpečnost v dřevěných historických stavbách, příčiny požárů a možnosti detekce. V praktické části vytvořit počítačový model dřevěného historicky cenného objektu (např. kostel, zvonice, turistická chata atd.). Identifikovat možné požární scénáře a vytvořit model požáru a zhodnotit rychlost jeho detekce.
Vedoucí: Ing. Pavla Pechová, Ph.D.
Student: Bc. Jan Mertl
V teoretické části zpracovat rešerši zaměřenou na sprinklerová hasicí zařízení v budovách pro bydlení (bytové domy, rodinné domy, příp. byty) v České republice a ve světě. Detailněji se zaměřit na residenční sprinklery a zkušenosti s jejich použitím ze zahraničí. V praktické části provést analýzu možného použití residenčních sprinklerů v podmínkách České republiky.
Vedoucí: Ing. Pavla Pechová, Ph.D.
Student: Bc. Anna Vlasáková
V teoretické části zpracovat rešerši zaměřenou na garáže, různé způsoby parkování, různé automobily (automobily s různými i alternativními pohony), a možnosti aplikace a vhodnosti použití stabilního hasicího zařízení. V praktické části vytvořit zjednodušený model požáru automobilu ve zvolené garáži, a zhodnotit vliv stabilního hasicího zařízení.
Vedoucí: Ing. Ilona Koubková, Ph.D.
Student: Bc. Petra Trnková
V rámci seminární práce se bude jednat o přípravu rešerše a ukázkový konkrétní příklad řešení sprinklerů SHZ ve skladech.
Vedoucí: Ing. Ilona Koubková, Ph.D.
Student: Bc. Jan Kirschbaum
V rámci seminární práce se bude jednat o přípravu rešerše a ukázkový konkrétní příklad řešení sprinklerů SHZ v administrativních budovách, příklad pro vybraný prostor v administrativě.
Vedoucí: Ing. Ilona Koubková, Ph.D.
Student: Bc. Lucie Bolková
Příprava rešerše, srovnávací příklad pro vybraný prostor, studium převážně zahraničních podkladů a našich norem ohledně navrhování mlhového SHZ.
Vedoucí: Ing. Radek Štefan, Ph.D.
Student: Bc. Alžběta Kohoutová
Teplotní model, mechanický model, zjednodušené výpočetní metody, různé typy konstrukčních prvků.
Vedoucí: Ing. Radek Štefan, Ph.D.
Student: Bc. Michal Macháč
Měření, pórový tlak, beton, vysoké teploty
Vedoucí: Ing. Radek Štefan, Ph.D.
Student: Bc. Petr Holeček
Analýza vlivu chemické a fyzikální degradace na požární odolnost železobetonových konstrukcí
Vedoucí: Ing. Martin Benýšek
Student: Bc. Filip Luštinec
Modely požáru, konstrukce, druhy mostů, statistika požárů na mostech, CFD modely, sdílení tepla
Vedoucí: Ing. Martin Benýšek
Student: Bc. Tomáš Kovářík
Metoda Monte Carlo, Metoda Latinských Nadkrychlí, náhodnost, variabilita, modely požáru, spolehlivost konstrukcí
Vedoucí: Ing. Josef Novák, Ph.D.
Student: Bc. David Vyleťal
Zpracování rešerše k dané problematice, experimentální zkoušky při uvážení různých podmínek – způsob ohřevu a chlazení, složení betonu, metodiky testování apod., vyhodnocení experimentů a studie výsledků – teoretické objasnění chování testovaných materiálů, grafické znázornění výsledků, vyhodnocení a porovnání výsledků.
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: Ing. Eva Prokopová, MBA
Shrnutí problematiky, experiment, analytický model vybraného styčníku, numerická simulace, validace & verifikace
Vedoucí: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: Bc. Mykyta Radchuk
Shrnutí problematiky, model v MKP softwaru (možnost využít připravený model), studie materiálových vlastností dřeva, validace modelu s provedeným experimentem, možnost vlastního experimentu
Vedoucí: Ing. Lukáš Velebil, Ph.D.
Student: Bc. Alica Sroková
Shrnutí problematiky tesařských spojů a požárního návrhu spojů, analytický model vybraného spoje, experiment, numerický model, validace & verifikace
Vedoucí: Ing. Michal Netušil, Ph.D.
Student: Bc. Václav Krásnický
Shrnutí problematiky, analytické modely, numerická simulace, zónový model, validace & verifikace
Student: Bc. Jan Válka
Zhodnocení specifik vyhlášení požárního poplachu v různých provozech ubytování pro seniory a jejich vlivu na počáteční fázi evakuačního procesu na základě literární rešerše a vlastního experimentálního výzkumu.
Student: Bc. Ondřej Hrdina
Možnosti nového přístupu určení požární otevřenosti fasád. Zahraniční přístupy, literární rešerše, experimentální ověření, návrh metodiky.
Student: Bc. Dominik Dvořák
Detailní analýza požárního prostupu potrubí trapézovým plechem, identifikace kritických míst (kotvení, možnosti rozepření intumescentních pásků, napojení ucpávky na vlny). Návrh prostupu, experimentální ověření.
Student: Neobsazeno
Teoretický rozbor problematiky posuzování požárního rizika se specifických zaměřením na kvalitativní metody posuzování požárního rizika. Aplikaci kvalitativního posuzování požárního rizika na vybranou stavbu / situaci jako prostředku pro hodnocení odchylného řešebí PBS – prokázání akceptovatelnosti návrhového řešení.
Student: Bc. Tereza Verunáčová
V teoretické části práce detailně analyzovat hasicí efekt vodní mlhy z pohledu její vytváření (vysokotlaké / nízkotlaké / dvoufázové trysky) a klíčových parametrů ovlivňujících hasicí efekt (velikost a hybnost kapek, množství vody, distribuce v chráněném prostoru). V praktické části analýza možností experimentálního stanovení parametrů vodní mlhy s možností implementace do počítačového modelování v programu Fire Dynamics Simulator.
Student: Bc. Martin Spáčil
Analýza možností měření rychlosti proudění plynů (vzduchu) za běžných teplot a horkých plynů v podmínkách požáru. Vliv změny tlaku, teploty a viskozity plynu na rychlost proudění. Obousměrná rychlostní sonda (Pitotova trubice). Návrh experimentu (fyzikální model) a validace na matematickém CFD modelu.
Student: Bc. Matěj Baičev
Analýza současných požadavků pro skládané fasádní systémy v ČR (tj. např. LOP, větrané fasády, nikoliv ETICS); srovnání se zahraničním. Analýza stávajících malo-, středně- a velkorozměrových požárních zkoušek fasád používaných v ČR; srovnání velkorozměrových zkoušek se zahraničím. Rizika šíření požáru po fasádě. Analýza současného vývoj jednotné evropské metodiky pro hodnocení chování fasád při požáru (střední a velký účinek požáru); matematický CFD model.
Student: Bc. David Kaplan
Lineární kouřové detektory
Student: Bc. Tomáš Koločai
Nasávací hlásiče kouře
Student: Bc. Simona Lorencová
Student: Bc. Jaroslav Zámiš
Student: Bc. Petr Pabouček
Student: Bc. Lukáš Hrdý
Student: Bc. Markéta Humr
Student: Bc. Nicole Svobodová
Zónové modely, parametrická studie, požární odolnost konstrukcí, citlivostní analýza
Student: Bc. Jiří Peterka
Matematický model sdílení tepla, metody prostorové a časové diskretizace, numerické metody, okrajové podmínky, počítačová implementace, aplikace na konkrétních příkladech
Student: Bc. Veronika Pražáková
Matematický model sdílení tepla, metody prostorové a časové diskretizace, numerické metody, okrajové podmínky, počítačová implementace, aplikace na konkrétních příkladech
Student: Bc. Daniela Benáková
Scénáře nehodových událostí, požár, výbuch, náraz, analýza rizik, klíčová infrastruktura
Student: Bc. Vladislava Svobodová
Zjednodušené a zpřesněné modely požáru, požární odolnost konstrukcí, parametr větrání, HRR
Student: Bc. Jan Tomáš
Beton, pórový tlak, tlakové senzory (pressure gauges), experimenty, metodika měření
Student: Bc. Jana Boušová
Zjednodušené a zpřesněné modely požáru, pravděpodobnost, náhodnost, požární odolnost konstrukcí, Monte Carlo, Latinské Nadkrychle
Student: Bc. Jaroslav Zeman
Svorníkový spoj, ocelová deska chráněna dřevem, dřevo působí jako izolant. Plánuje se shrnutí problematiky, numerický model, návrh spoje (tvar, obklad dřevem atd.) s vyšší PO
Student: Bc. Diana Vnenková
Křížem vrstvené dřevo, lepené, mechanicky spojované, aplikace. Plánuje se shrnutí problematiky, degradace dřeva, degradace spoje vrstev, numerická simulace požární zkoušky, studie citlivosti
Student: Bc. Anna Vacíková
Skleněné konstrukce, zděné konstrukce, materiál, návrh za běžné a zvýšené teploty. Plánuje se shrnutí problematiky, rešerše, zpracování experimentálních dat, numerický model, porovnání s experimentem, numerická studie
Student: Bc. Petr Bittermann
Nechráněné podružné konstrukce z otevřených štíhlých profilů, požární scénáře. Plánuje se shrnutí problematiky, rozvoj teploty v požárním úseku, stanovení požární odolnosti a kritické teploty konstrukce.
Student: Bc. Petr Bittermann
Nechráněné podružné konstrukce z otevřených štíhlých profilů, požární scénáře. Plánuje se shrnutí problematiky, rozvoj teploty v požárním úseku, stanovení požární odolnosti a kritické teploty konstrukce.
Student: Bc. Patrik Dobrovolný
Vedení tepla z nechráněné do chráněné konstrukce. Plánuje se shrnutí problematiky, experiment, numerická simulace, analytický model, studie citlivosti, aplikace při návrhu
Student: Bc. Michaela Táborská
Modely odhořívání, numerická simulace. Plánuje se shrnutí problematiky, experiment, numerická simulace, analytický model, verifikační příklad.
Student: Bc. Petra Schindlerová
Redukce tuhosti a únosnosti spojovacích prostředků, shrnutí problematiky, numerická simulace
Student: Bc. Matyáš Zakouřil
Student: Bc. Tereza Rosolová
Zhodnocení různých druhů zvukových signálů požárního zabezpečení a jejich vlivu na počáteční fázi evakuačního procesu v budovách
Student: Bc. Michal Fabián
Současný stav poznání, požární rizika prostupu komínu obálkou budovy, popis a vyhodnocení požárů, chemické procesy při zahřívání dřeva, zkušební metody, návrh experimentu, metodika ZPP
Student: Bc. Nikola Šťastná
Rešerše stávajících virtuálních pecí v ČR a zahraničí, příprava CFD modelu v programu FDS, návrh validace
Student: Bc. Richard Fürst
Technické textilie, uhlíkové technické textilie, uhlíková výztuž, textilní beton, vysokohodnotný beton, požární odolnost textilního betonu, návrh indikativní zkoušky požární odolnosti textilního betonu
Student: Bc. Daniela Pitelková
Určení tvaru PNP rohového okna (zatím předpokládám vnější roh) pomocí CFD a metodika výpočtu pro praktickou aplikaci
Student: Bc. Pavel Kuznetsov
Student: Neobsazeno
Prostupy potrubí, prostupy technologických linek
Student: Bc. Adam Somsedík
Student: Bc. Michal Železný
Speciální sprinklery pro skladovací prostory, ventilové stanice
Student: Bc. Václav Hruška
Mlhové hubice, sprinklerové systémy
Student: Bc. Alžběta Gaudynová
Student: Bc. Šárka Košťálová
Student: Bc. Václav Kloida (?)
Student: Bc. Šimon Pařízek
Student: Bc. Tomáš Bůžek
Porovnání numerických a analytických modelů, analýza vlivu velikosti požárně otevřené plochy na výslednou odstupovou vzdálenost (např. zaměření na volné sklady)
Student: Bc. Lukáš Košata
Student: Neobsazeno
Zkoušky v naší laboratoři, nový zkušební stroj s teplotní komorou do 250 °C, určení pevnosti v tahu při různých teplotách, aplikace – návrh konstrukce z kompozitu
Student: Bc. Jakub Šejna
Shrnutí problematiky požární ochrany, modely odhořívání dřeva, příprava experimentů,vyhodnocení experimentů, jednoduché modely, pokročilé modely
Student: Neobsazeno
Shrnutí problematiky, degradace dřeva, degradace lepidel, degradace sbíjených spojů, výpočetní model, studie citlivosti
Student: Neobsazeno
Shrnutí problematiky, požární scénáře, metodiky řešení, dosažení mezních stavů EI, EW, R výpočtovými modely, výrobky s certifikací vs. průkazy provedené aplikací požárního inženýrství
Student: Bc. Jiří Chládek
Shrnutí problematiky, návrh zkušební pece s průběhem teplot dle normové teplotní křivky, kritická rešerše změny měřítka zkoušeného vzorku, návrh ventilace, CFD model
Student: Bc. Kryštof Kaňok
Shrnutí problematiky, problematika změny měřítka místnosti, tepelného výkonu a materiálových charakteristik, srovnání s velkorozměrovou zkouškovou, CFD model
Student: Bc. Lucie Spourová
Shrnutí problematiky, typy používaných měřidel, princip měření a přepočtu na žádané jednotky, možnosti a vliv instalace (připevnění) měřidel, citlivostní analýza, CFD model
Student: Bc. Richard Salaďák
Shrnutí problematiky, moderní fasádní systémy a materiály, současné požadavky požární bezpečnosti a jejich kritická rešerše, analýza požárních rizik, vliv větrané dutiny, integrace hořlavých výrobků, CFD model dutiny
Student: Bc. Martin Procházka
Shrnutí problematiky, vliv geometrie (šířka, výška) hranice na rozvoj hoření, vliv deskového prokladu hranice, detailní a zjednodušený CFD model
Student: Bc. Eliška Fišerová
Kontaktní zateplovací systém jako zdroj požáru a jako příjemce tepla při požáru, rychlost uvolňování tepla v čase v PNP: shrnutí problematiky, literární rešerše, požadavky cizích států, CFD model, experiment
Student: Bc. Petra Zámorská
Shrnutí problematiky CZ legislativy, komparace se zahraničními požadavky, ověření požadavků s vazbou na návrhové postupy VZT, CFD model
Student: Bc. Martin Dvořák
Analýza jednotlivých požárních rizik FVE, požadavky české a zahraniční legislativy, FVE na střeše, FVE na fasádě budovy
Student: Bc. Veronika Pešková
Analýza mimořádného výstupu z železničního vozu metodou citlivostní analýzy v oblasti experimentu a matematického modelování pohybu osob (literární rešerše, návrh, realizace a vyhodnocení řízeného evakuačního experimentu, matematické modelování v evakuačních modelech (FDS+Evac, Pathfinder); spolupráce s FIT ČVUT, FEL ČVUT, VÚKV
Student: Bc. Lukáš Kuklík
Analýza mimořádného výstupu z železničního vozu metodou citlivostní analýzy v oblasti experimentu a matematického modelování pohybu osob (literární rešerše, návrh, realizace a vyhodnocení řízeného evakuačního experimentu, matematické modelování v evakuačních modelech (FDS+Evac, Pathfinder); spolupráce s FIT ČVUT, FEL ČVUT, VÚKV
Student: Bc. Veronika Hašlová
Literární rešerše (požární bezpečnost vybraného provozu, analýza rizik, požadavky na evakuaci osob, dosavadní vědecké studie se zaměřením na pohyb starších osob), matematické modelování v evakuačních modelech (FDS+Evac, Pathfinder), realizace a vyhodnocení ověřovací cvičné evakuace vybraného domova seniorů
Student: Bc. Bára Rothová
Student: Bc. Martin Krlín
Student: Bc. Iveta Zámoravcová
Student: neobsazeno
Projekt, návrh, výpočty, koordinace
Student: Bc. Václav Brezík
Student: Bc. Barbora Hlaváčková
Student: Bc. Adéla Kloudová
Student: Bc. Jan Havlůj
Student: Bc. Daniel Rajman
Student: neobsazeno
Student: Bc. Filip Rochelt
Pevnost v tlaku, pevnost v tahu, modul pružnosti, pracovní diagramy
Student: neobsazeno
Objemová hmotnost, tepelná vodivost, měrná tepelná kapacita, permeabilita
Student: Bc. Tomáš Lánský
Student: Bc. Adam Somsedík
Student: neobsazeno
Teplotní model, mechanický model, zjednodušené výpočetní metody, různé typy konstrukčních prvků
Student: Bc. Viktor Marks
Analytická a numerická simulace různých požárních scénářů se zaměřením na otvory a parametr odvětrání
Student: Bc. Jan Musil
Algoritmizace + vývoj softwaru pro stanovení požárního rizika v souladu s ČSN 73 0804 včetně programu pro posuzování konstrukcí
Student: Bc. Sylvie Raszková
Student: Bc. Lenka Šplíchalová
Student: Bc. Patrik Král
Student: Bc. Kristýna Vopatová
Student: neobsazeno
Shrnutí problematiky, Požadavky požární bezpečnosti, Aktivní a pasivní ochrana, Modelování, Návrh, Práce na základě projektu
Student: Bc. Klára Píhová
Student: Bc. Jaroslav Kučera
Student: Bc. Karolína Maršíčková
Student: Bc. Kristýna Janatová
Student: Bc. Josef Hruška
Student: Bc. Roman Macháček
Student: Bc. Stanislav Bien
Student: Bc. Tereza Hlaváčková
Student: Bc. Jiří Jurečka
Vedoucí: Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek
Student: Bc. Miroslav Douša
Téma se zaměřuje na v dnešní době aktuální problematiku využití alternativní, environmentálně šetrné konstrukce na bázi slámy a jejího chování při požáru. Hlavním cílem je ověření vlivu tloušťky a typu krycí vrstvy (omítky) na požární odolnost, respektive na celkové chování konstrukce při požáru.Seminární práce by měla obsahovat požadavky zkoušky požární odolnosti, úvod do problematiky slaměného stavitelství, požární odolnosti slaměných konstrukcí a příprava velkorozměrového požárního experimentu a příprava CFD modelu takové konstrukce. V diplomové práci budou shrnuty výsledky experimentu a na jeho základě bude validován navržený CFD model.
Vedoucí: Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek
Student: Bc. Ondřej Bobek
Téma se zaměřuje na v dnešní době aktuální problematiku využití alternativní, environmentálně šetrné konstrukce na bázi slámy a jejího chování při požáru. Hlavním cílem jsou metody zjišťování odstupových vzdáleností od fasády zhotovené ze slámy (DP3). Seminární práce by měla obsahovat rešerši požadavků požární bezpečnosti na slaměné objekty, potažmo dřevostavby, v České republice a v zahraničí, práci na metodice zjišťování požární otevřenosti fasád a příprava velkorozměrového požárního experimentu a příprava CFD modelu takové situace. V diplomové práci budou shrnuty výsledky experimentu a ověření správnosti chování CFD modelu. Výsledky experimentu poslouží též k ověření správnosti metodiky zjišťování požární otevřenosti.
Vedoucí: Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek
Student: Bc. Kristian Filsak
Požadavky na těsnění prostupů konstrukcemi se s vydáním normy ČSN 73 0810:2016 výrazně zpřísnilo. V současné době je u většiny prostupů požadováno těsnění systémovou požární ucpávkou. Tento stav je sice na straně bezpečnosti, na druhou stranu vytváří nemalé komplikace při realizaci a zejména při požadovaných pravidelných revizích. Seminární práce by měla shrnout požadavky a různá řešení realizace požárních ucpávek, příprava CFD modelu pro zjištění předběžného chování u různě umístěných ucpávek. Součástí seminární práce je také příprava velkorozměrového požárního experimentu. V diplomové práci budou shrnuty výsledky experimentu a ověření správnosti chování CFD modelu. Výsledky experimenty mohou posloužit pro určení „míry přísnosti“ normového požadavku.
Vedoucí: Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek
Student: Bc. Hana Buchnarová
S rostoucím výkonem výpočetní techniky se v požárním inženýrství ve stoupající tendenci využívá matematických CFD modelů. Největší slabinou tohoto postupu je velmi často špatná aplikace nebo neznalost vstupních hodnot materiálových charakteristik. Část projektu Bezpečnostního výzkumu ministerstva vnitra ČR s názvem „Výzkum a vývoj ověřených modelů požáru a evakuace osob a jejich praktická aplikace při posuzování požární bezpečnosti staveb“ je zaměřena na zisk požárně- a tepelnětechnických charakteristik stavebních výrobků a jejich správnou implementaci do běžných CFD modelů. V seminární práci by měla proběhnout zevrubná literární rešerše s cílem najít dostupné databáze charakteristik, najít nejčastější materiály, u kterých je potřeba charakteristiky zjišťovat a samozřejmě samotné zjišťování a implementace charakteristik. V diplomové práci se bude pokračovat ve zjišťování charakteristik a ověří se správnost implementovaných dat při velkorozměrové zkoušce.
Vedoucí: Ing. Hana Najmanová
Student: Bc. Marek Lokvenc
Literární rešerše (požární bezpečnost vybraného provozu, analýza rizik, požadavky na evakuaci osob, dosavadní vědecké studie se zaměřením na pohyb osob po schodišti) | Modelové evakuační a požární scénáře, matematické modelování v evakuačních modelech (FDS+Evac, Pathfinder) | návrh, realizace a vyhodnocení řízeného evakuačního experimentu
Vedoucí: Ing. Hana Najmanová
Student: Bc. Anna Hoffmannová
Literární rešerše (požární bezpečnost vybraného provozu, požadavky na evakuaci osob, dosavadní vědecké studie se zaměřením na pohyb osob ve školních budovách) | analýza evakuačních procedur (dotazníkový průzkum; připravenost, realizace a hodnocení evakuačních cvičení, hodnocení požární bezpečnosti v objektech škol) | návrh, realizace a vyhodnocení evakuačních experimentů
Vedoucí: Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Student: Bc. Walter Sodomka
Analýza požárních rizik v místě prostupu stropní / střešní konstrukcí, matematický model, návrh pro možnost experimentálního ověření
Vedoucí: Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Student: Bc. Daniela Divišová
Charakteristika a PTCH hořlavých kapalin, vliv geometrie nádoby na HRR, porovnání matematického CFD a zónového modelu, validace s experimentem
Vedoucí: Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Student: Bc. Vojtěch Trsek
Porovnání účinnosti sprinklerové a mlhové hlavice, matematický CFD model, návrh pro možnost experimentálního ověření
Vedoucí: Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Student: Bc. Magda Petráková
Novodobé a tradiční VZT systémy, kritická rešerše ČSN 73 0872: 1996, CFD model šíření účinku požáru VZT potrubí v místě prostu požárně dělící konstrukcí
Vedoucí: Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Student: Bc. Zdeněk Jiříček
Šíření požáru po fasádě, analýza možností výpočtu odstupových vzdáleností, matematický CFD model
Vedoucí: Ing. Ilona Koubková, Ph.D.
Student: Bc. Michaela Malá
Vedoucí: Ing. Ilona Koubková, Ph.D.
Student: Bc. Tereza Havrdová
Vedoucí: Ing. Daniel Adamovský, Ph.D.
Student: neobsazeno
Vedoucí: doc. Ing. Bohumil Garlík, CSc.
Student: neobsazeno
Vedoucí: doc. Ing. Bohumil Garlík, CSc.
Student: neobsazeno
Vedoucí: Ing. Ilona Koubková, Ph.D.
Student: Bc. Marek Bukovjan
Vedoucí: Ing. Daniel Adamovský, Ph.D.
Student: Bc. Michaela Křížová
Student: neobsazeno
V práci se lze zaměřit na jednu vybranou veličinu – teplotu, vlhkost, pórový tlak
Student: neobsazeno
V práci se lze zaměřit na jednu vybranou vlastnost – pevnost, objemovou hmotnost, tepelnou vodivost, měrnou tepelnou kapacitu, permeabilitu
Student: Bc. Jakub Grenar
Vyhodnocení experimentů, numerické simulace
Student: neobsazeno
Student: Bc. Jan Čermák
Student: neobsazeno
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Problematika vystavení požáru z jedné strany, Shrnutí problematiky, Vyhodnocení experimentů, Numerická simulace
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Tvar průřezu, Shrnutí problematiky, Vyhodnocení experimentů, Numerická simulace
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Problematika mezery nad nosníky, Shrnutí problematiky, Numerická simulace
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Rozvoj tepla v integrovaných nosnících s otvory, Shrnutí problematiky, Numerická simulace
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Postup zatěžování, Problematika redukce vlastností při chladnutí a po požáru, Experimenty
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Problematika vedení tepla z nechráněné do chráněné konstrukce, Shrnutí problematiky, Numerická simulace
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Shrnutí problematiky, Numerická simulace
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Shrnutí problematiky, Numerická simulace
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Shrnutí problematiky, experiment z literatury, analytický model
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: neobsazeno
Shrnutí problematiky, Experiment od průmyslových partnerů, Analytické a numerické vyhodnocení
Vedoucí: prof. Ing. František Wald, CSc.
Student: Bc. Roman Macháček
Student: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: neobsazeno
Shrnutí problematiky, vlastní část v podobě tvorby numerického modelu, validace s experimentem a shrnutí/závěrečné doporučení
Student: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: Bc. Filip Zeman
Shrnutí problematiky, vlastní část v podobě tvorby numerického modelu, validace s experimentem a shrnutí/závěrečné doporučení
Student: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: neobsazeno
Shrnutí problematiky verifikace a validace numerických modelů, vlastní část v podobě tvorby numerického modelu, validace s experimentem a shrnutí/závěrečné doporučení
Student: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: neobsazeno
Ověřovací příklady ke stanovení požární odolnosti konstrukcí (KC) Shrnutí problematiky verifikace a validace numerických modelů, vlastní část v podobě tvorby numerického modelu, validace s experimentem a shrnutí/závěrečné doporučení
Student: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: Bc. Andrea Müllerová
Založeno na statistikách vedených GŘ HZS ČR – vyhledávání vhodných dat z databáze od GŘ + vyhodnocení
Student: Ing. Kamila Cábová, Ph.D.
Student: Bc. Tereza Hášová
Založeno na statistikách vedených GŘ HZS ČR – vyhledávání vhodných dat z databáze od GŘ + vyhodnocení
Student: Ing. Lukáš Blesák, Ph.D.
Student: Bc. Pavel Zemánek
Student: Ing. Lukáš Blesák, Ph.D.
Student: Bc. Tomáš Kalhous
Student: Ing. Michal Netušil, Ph.D.
Student: Bc. Aleš Havel
Student: Bc. Roman Filip
Student: Bc. Pavel Makovec
Student: Bc. Miroslav Peřina
Student: Bc. Jan Předota
Student: Bc. Tadeáš Vodička
Student: Bc. Hana Vyštajnová
Student: Bc. Radek Lassig
Student: Bc. Simona Tůmová
Student: Bc. Soňa Kormaníková
Student: Bc. Lucie Nosková
Student: Bc. Tomáš Vojta
Student: Bc. Tomáš Zimmer
Student: Bc. Jakub Bízek
Student: Bc. Martin Čapek
Student: Bc. Jan Štěpnička
Student: Bc. Ivan Poživil
Za obsah odpovídá: Ing. Daniela Šejnová Pitelková
České vysoké učení technické v Praze
Thákurova 7/2077, 166 29 Praha 6 – Dejvice
IČO: 68407700, DIČ: CZ68407700
Garant studijní specializace/programu
Požární bezpečnost staveb
Integrální bezpečnost staveb
prof. Ing. František Wald, CSc.
wald@fsv.cvut.cz
+420-22435-4757