Ukončení bakalářského studia je spjato s úspěšným absolvováním odborné praxe, sepsáním bakalářské práce (BP) a složení státních závěrečných zkoušek (SZZ).
Státní závěrečné zkouška je složena z 2 tematických okruhů a obhajoby bakalářské práce. 1. okruh je povinný pro všechny studenty studijního programu SI a navazuje na předměty: Stavební mechanika 1,2,3, Geomechanika 1,2I, Hydraulika, Navrhování nosných konstrukcí – beton, – ocel a Pozemní stavby 1I, 2I). 2. okruh je zkoušen v komisi společně s obhajobou BP. Pro specializaci PBS navazuje na předměty Kompletační konstrukce Q, Požární bezpečnost staveb Q, Požární represe, Požární spolehlivost betonových a zděných konstrukcí, Požární spolehlivost ocelových a dřevěných konstrukcí.
Zkouška z 1. okruhu začíná losováním 2 otázek. Následně má student 15 minut na přípravu, během kterých mu zkoušející upřesní dané okruhy a/nebo definuje konkrétní příklad k řešení. Následuje zkouška trvající 15 minut. 2. okruh je zkoušen společně s obhajobou bakalářské práce – plynule na ní navazuje. Celková délka zkoušky je cca 45 minut.
Pozn.: Při event. neúspěchu z dílčí zkoušky (hodnoceno F) student pokračuje ve složení další části SZZ. V následujícím semestru má možnost si neúspěch v dílčí části SZZ opravit.
Na obhajobu je nutné si připravit prezentaci pojednávající o BP. Doba prezentace by měla být 12 až 15 minut. Součástí jsou i cca 2 slajdy o odborné praxi. Komise (4-5 členů) následně představí posudky vedoucího a oponenta BP. Oponent obvykle položí doplňující otázky, které student ví před samotnou obhajobou, proto prezentaci doplní slajdy s odpovědí na oponentovy otázky. Následuje diskuze s komisí nad tématem BP.
Bakalářská práce prokazuje získané vědomosti dílčím projektovým řešením – nejedná se o „velký“ komplexní projekt. Student bakalářského studia má možnost se věnovat BP pod vedením těchto kateder a vedoucích:
Odevzdání je požadováno elektronicky přes systém KOS a tištěnou verzí. Tištěná verze se odevzdá vedoucímu BP.
Upozornění: Pozor na odevzdání na poslední chvíli s ohledem na vytíženost serveru!
Detailní PBŘ zadané stavby v podrobnosti DSP:
BP má 2 části:
Částečné PBŘ stavby v podrobnosti DSP:
Navazující část – pro vybrané TZB (rešerše a návrh):
Částečné PBŘ stavby v podrobnosti DSP:
Navazující část – návrh vybraných konstrukčních prvků:
Částečné PBŘ stavby v podrobnosti DSP:
Navazující část – návrh vybraných konstrukčních prvků:
Ukončení magisterského studia je spjato se sepsáním diplomové práce (DP) a složení státních závěrečných zkoušek (SZZ).
Diplomová práce není klasickým zpracováním projektu, jak je to na stavební fakultě běžné, ale jde o vědeckou práci s požární tématikou. Je snaha aplikovat progresivní přístupy požárního inženýrství, matematické modelování a přenést poznatky do praxe. Ve spolupráci s výzkumnými institucemi a průmyslovými partnery bylo v rámci diplomových prací provedeno i několik požárních zkoušek malých i velkých rozměrů. Student magisterského studia má možnost se věnovat DP pod vedením těchto kateder a vedoucích:
Odevzdání je požadováno elektronicky přes systém KOS a tištěnou verzí. Tištěná verze se odevzdá vedoucímu DP.
Upozornění: Pozor na odevzdání na poslední chvíli s ohledem na vytíženost serveru!
Obhajoba probíhá stejně jako v bakalářském studiu. Na obhajobu je nutné si připravit prezentaci pojednávající o DP. Doba prezentace by měla být 12 až 15 minut. Součástí jsou i cca 2 slajdy o odborné praxi. Komise (4-5 členů) následně představí posudky vedoucího a oponenta DP. Oponent obvykle položí doplňující otázky, které student ví před samotnou obhajobou, proto prezentaci doplní slajdy s odpovědí na oponentovy otázky. Následuje diskuze s komisí nad tématem DP. Obhajoba trvá cca 45 minut.
Za obsah odpovídá: Ing. Daniela Šejnová Pitelková
České vysoké učení technické v Praze
Thákurova 7/2077, 166 29 Praha 6 – Dejvice
IČO: 68407700, DIČ: CZ68407700
Garant studijní specializace/programu
Požární bezpečnost staveb
Integrální bezpečnost staveb
prof. Ing. František Wald, CSc.
wald@fsv.cvut.cz
+420-22435-4757